Polityka pieniężna, finanse

Blog poświęcony polityce pieniężnej oraz finansom

Ucz się od najlepszych – czyli jak rozkręcić swój biznes.

Wiele osób marzy o wielkiej karierze i wielkich pieniądzach, ale tylko niektórym się udaje. Myślałeś kiedyś, dlaczego tak się dzieje? Bardzo często mnóstwo osób ma złe wzorce lub nie ma ich w cale. Jeśli chcesz być najlepszy, obserwuj najlepszych.

Nie zależnie, w jakiej działasz branży, każda z nich ma swoich liderów na których w pierwszych fazach biznesu możemy się wzorować, by potem nadać swojemu biznesowi unikalnego charakteru i stanąć z nimi do walki o pozycję lidera. Nie jest tak, że tylko firmy elektroniczne mają liderów godnych naśladowania, tak jest niemalże z każdą branżą. Liderem elektronicznym jest Apple, fas food? McDonald’s, o tym wie każdy. A co z innymi branżami? Co z małymi rynkami? Co twoją niszą?

Załóżmy, że masz małą firmę transportową i masz jeszcze słabe rozeznanie w terenie. Zacznij swoje poszukiwania lidera od wyszukiwarki. Do naszego przykładu użyliśmy firmy specjalizującej się w transporcie międzynarodowym i po krótkim przeszukiwaniu wyników możemy założyć, że na tym rynku mianem lidera możemy oznaczyć Jupiter, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Taki schemat działania możesz wykorzystać w każdej branży. Usługi hotelarskie? Wpisuj hotel + nazwa miasta, sprawdź wyniki, opinie przeszukaj serwisy takie jak booking czy airbnb i wyciągaj wnioski.

Dotyczy się to każdej branży, bo każda ma swojego lidera, którego warto śledzić.